Modeli X5 E53, është një nga prodhimet më të rëndësishme të BMW. Ishte fuoristrada e parë që kjo kompani ka prodhuar.

Në 1999 ky SUV ishte gjëja më në modë që mund të shihje në rrugë, dhe nuk e besoj që ka pasur ndonjë person që e ka përdorur për off-road.

Kryesisht sepse nuk ishte gjithçka e përshtatshme në të. Por kjo nuk është e mjaftueshme për të ndaluar rusët.

Vetëm shikoni videon për ta dëshmuar këtë gjë. Shihni, gjeneratën e parë të X5 që kthehet në tmerrin e off-road.

AcademeG morën një model të dëmtuar dhe vendosën të punojnë në të për ta bërë atë të të përshtatshme për terrenin me baltë.

Ato krijuan një X5 kabriolet. Prenë tavanin e fuoristradës, plasën airbag-ët si dhe ndërruan gomat duke i zëvëndësuar me goma të përshtatshme për off-road dhe duke vendosur distanciale.

GJithashtu ato vendosën zgara hekri duke e bërë një BMW origjinale për off-road.

Shijojeni videon:

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook