Koreja , ka qenë vendi i përzgjedhur nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, për zhvillimin e lojërave Olimpike dimërore.

Ndër 90 shteteve pjesëmarrëse, në këtë ceremoni lojërash dimërore, renditet edhe Shqipëria me përfaqësuesit e saj në këtë sport.

Në delgacionin shqiptar, megjithëse gjasat janë jo shumë të mëdha për medalje, kanë marrë pjesë edhe sportistë skiatorë, në kuadrin e përfaqësimit kombëtar.

Në një kalim përshëndetës, shqiptarët duken krenarë dhe të lumtur, të veshur me kuq e zi duke valëvitur flamurin, e duke përshëndetur të pranishmit.

Në video shihet tepër entuziast edhe njëri nga përfaqësuesit shqiptarë të lojërave olimpike dimërore Erion Tola, së bashku me Suela Mehilin, një tjetër përfaqësuese e cila bën hapjen dinjitoze të kalimit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook