Një shofer i cili po përpiqej t’u dukte me Mercedesin e marrë me qira, është skuqur kur rrotulloi makinën kur u përpoq të bënte drift.

Në videon, e filmuar në Nantes, Francë, Mercedes GLE63 AMG mund të shihet ngadalë duke e bërë rrugën e tij përgjatë rrethrrotullimit, ndërsa një shofer tjetër i bie borisë vazhdimisht.

Ndërsa e bën rrugën e saj rreth kthesës, dëgjon një ulërimë të gomave dhe mjeti ngrihet me dy rrota përpjetë.

Papritmas, makinat ngrihet plotësisht dhe rrotullohet në tavanin e saj në mes të rrethrrotullimit.

Videoja u postua fillimisht në Reddit, ku një komentues pretendonte se personi i cili po lëvizte me makinën e kishte marrë me qira për një martesë.

Komentuesi shtoi se shoferi kishte humbur depozitën e tij prej 2,000 € pas incidentit.

Një shikues i videos duke u tallur me videon dhe me makinën shkruan: “Më pëlqejnë fuoristradat, sepse ata më bëjnë të ndjehen më të sigurt”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook