Gurë dhe metale të çmuara kanë rënë mbi rajonin e ftohë të Rusisë, ndërsa policia dhe shërbimet sekrete kanë nisur kërkime emergjente.

Aeroplani me dhjetë ton ari, platin dhe diamant humbi një pjesë të ngarkesës së tij pasi u nis nga aeroporti i Yakutskut sot.

Sa më shumë ngrihej aeroplani aq më shumë ngarkesë binte, duke bërë që thesaret të bien në të gjithë pistën.

Policia ka mbyllur pistën dhe një kërkim i madh është duke u zhvilluar dhe raporton se vlera e ngarkesës llogaritet në 21 miliardë rubla ose mbi 366 milionë dollarë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook