Një 46-vjeçar ka goditur me një shishe vodka në fytyrë një person tjetër duke i lënë plagë në qafë.

Më pas Richard Atkinson, 46 vjeç e shkelmon Sean Rose në gjoks.

Ngjarja ka ndodhur në Portland, Angli.

Pas kësaj ngjarjeje brutale Atkinson është dënuar me 5 vjet burg.

Atkinson pranoi se kishte shkaktuar lëndime të rënda trupore me qëllim dhe posedim të një arme sulmuese në një vend publik.

Ndërsa Z. Rose pasi mësoi se sa ishte dënuar Richard Atkinson tha: “Një njeri i rrezikshëm është jashtë rrugëve dhe prapa hekurave. Unë jam i lehtësuar. Unë isha duke shpresuar për një dënim më të gjatë, por mjafton dhe kaq.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook