Në videon e mëposhtme, shfaqen momentet kur tigri në një kopsht zoologjik, në Luiziana, ShBA tenton të sulmojë disa turistë.

Por nuk ia arrin pasi kafsha e egër nuk e kuptoi që para tij ishte një xham që nuk lejonte të afrohej me turistët. Në pamje duket që tigri tregohet mjaft dinak dhe afrohet mjaft ngadalë.

Ndërkohë, turisti është me kurriz dhe nuk shikon asgjë.

Kur tigri afrohet mjaft afër sa për ta sulmuar, atë e ndal xhami që i ndante.

Kjo tregon se sa kujdes duhet pasur në kopsht zoologjik kur ka kafshë të tilla.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook