Të gjithë keni dëgjuar për vendin e mrekullueshëm, ishullin e Maldiveve.

Vebd ky ku pushimet duken sikur të jenë jashtë rruzullit tokësor dhe kthjelltësia e ujit është e paparë.

Por a e keni ditur se në Maldive, 100% e popullsisë janë myslimanë?

Ja se si duket Ramazani në një vend aq të bukur:

Besoni apo jo, edhe pse piku i sezonit turistik, në ishujt Maldive oraret e punës ndryshojnë tërësisht në muajin e Ramazanit.

Kafenetë dhe restorantet mbyllen gjatë orëve të ditës deri në perëndim të diellit.

Shërbimet publike të autobusëve dhe trageteve nuk funksionojnë ndërmjet orës 17:30 dhe 19:00. Kompanitë e shërbimit publik hapen vetëm nga ora 10:00 deri në 14:00. Dyqanet mbyllen në orën 18:00 dhe rihapen mes orës 20:00 dhe 20:30.

Megjithëse asnjë restorant i hapur, dyert e familjeve që banojnë në ishull ishin të hapura për mirëpritje.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook