Ballina Bota Pamje Shokuese / Gomonja rrëmbehet nga flakët në det

Pamje Shokuese / Gomonja rrëmbehet nga flakët në det

Disa pamje tmerruese janë publikuar sot nga forcat detare portugeze. Një gomone me 34 emigrantë të dyshuar se janë sirianë në bord shpërtheu në flakë teksa i afrohej brigjeve portugeze.

Roja bregdetare spanjolle ndërhynë me shpejtësi duke shpëtuar dhjetëra jetë njerzish e duke u kthyer në heronjtë e ditës.

Kalimi i Mesdheut është shndërruar në udhëtimin më të rrezikshëm dhe më vdekjeprurës të emigrantëve në botë. Sipas OKB, gjatë këtij viti 1300 njerëz kanë vdekur ose janë zhdukur në këtë tentativë.