Ballina Kuriozitet Perëndimi më i bukur që keni parë ndonjëherë, pamje të mrekullueshme (VIDEO)

Perëndimi më i bukur që keni parë ndonjëherë, pamje të mrekullueshme (VIDEO)

SHPËRNDAJE

Qielli flakëron me ngjyrat e arit, rozës dhe lejlasë, dhe ky është perëndimi i diellit që do tju mahnisë me një ylber ngjyrash.

Gjuetari i stuhive, Mike Olbinski ndaloi të kapte momentin e veçantë më 2 qershor teksa isht duke udhëtuar në Dakotën e Veriut, dhe më pas e përshkroi atë si një skenat më të pabesueshme që kishte parë syri i njeriut.

Ai krijoi një video ‘timelapse’ që tregon lëvizjet e mrekullueshme të perëndimit të dellit me gjithë lavdinë e tij. Ai thekson se nuk ka pasur asnjë redaktim në ngjyra dhe pigmenti i shpejtësisë është saktësisht ajo që ai ka parë.

“Jam me fat që kam kujtime të tilla për gjithë jetën time”, thotë Olbinski.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakRriten pranimet në Universitetin e Tiranës, tabela me kuotat për çdo degë
Artikulli tjetër16 vjeçari i talentuar 45 milionësh i Realit dhuron spektakël në fitoren e Flamengos (VIDEO)