Ballina Aktualitet Sazan Guri: “Viçin e kemi kushëri të shtatë, duhet të hamë mish...

Sazan Guri: “Viçin e kemi kushëri të shtatë, duhet të hamë mish nga kafshët që kanë më pak tru”

SHPËRNDAJE

Ambjentalisti Sazan Guri në intervistë për mënyrën e të ngrënit mish tregon teoritë e tij vegjetariene.

Sazan Guri shprehet për veten e tij ku pas jogës ka kuptuar se çfarë do të thotë të hash mish dhe sugjeron se cila kafshë e vuan therjen.

Ai tregon se kafshët që kanë më pak tru duhet të hahen më shumë ndërsa ato me më shumë tru e vuajnë kur theren. Mishi i pulës është i preferuari i tij, dhe përsa i përket viçit në krahasim me peshkun që është krijesë 500 milion vjeçare, Guri thekson se është kushuriri ynë.

Ndiqni videon më poshtë:

Sazan Guri

Sazan Guri: Unë ha vetëm mish pule sepse ka më pak mend. Viçin e kemi kushëri të shtatë!

Posted by TOP SHOW on 06.12.2017

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

SHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakAmbasada Amerikane në Tiranë ka një njoftim të rëndësishëm: Ju ndihmojmë të shkoni në SHBA nëse…
Artikulli tjetërKamionat përplasen me njëri-tjetrin, humb jetën shoferi shqiptar