Ballina Aktualitet Sazan Guri: “Viçin e kemi kushëri të shtatë, duhet të hamë mish...

Sazan Guri: “Viçin e kemi kushëri të shtatë, duhet të hamë mish nga kafshët që kanë më pak tru”

Ambjentalisti Sazan Guri në intervistë për mënyrën e të ngrënit mish tregon teoritë e tij vegjetariene.

Sazan Guri shprehet për veten e tij ku pas jogës ka kuptuar se çfarë do të thotë të hash mish dhe sugjeron se cila kafshë e vuan therjen.

Ai tregon se kafshët që kanë më pak tru duhet të hahen më shumë ndërsa ato me më shumë tru e vuajnë kur theren. Mishi i pulës është i preferuari i tij, dhe përsa i përket viçit në krahasim me peshkun që është krijesë 500 milion vjeçare, Guri thekson se është kushuriri ynë.

Ndiqni videon më poshtë:

Sazan Guri

Sazan Guri: Unë ha vetëm mish pule sepse ka më pak mend. Viçin e kemi kushëri të shtatë!

Posted by TOP SHOW on 06.12.2017

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook