Ballina Bota VIDEO/ Hjustoni goditet nga përmbytjet katastrofike, stuhia më e madhe në historinë...

VIDEO/ Hjustoni goditet nga përmbytjet katastrofike, stuhia më e madhe në historinë e Teksasit

SHPËRNDAJE

Hjuston-i është përfshirë nga stuhia më e madhe në historinë e Teksasit, thonë meterologët.

Këtë fundjavë ka rënë më shumë se 75 cm shi në pjesë të qytetit, duke shndërruar rrugët kryesore në lumenj dhe duke e bërë të pamundur qarkullimin përveç se me barka.

Sipas meterologëve qyteti pritet të ketë reshjet e gjithë vitit brenda një jave. Me qindra rrugë janë mbyllur në gjithë qytetin, spitalet janë evakuar dhe mijëra njerëz janë pa energji elektrike.

Ka pasur një raund të ri mbylljesh shkollash dhe të gjitha operacionet komerciale të fluturimit nga dy aeroportet kryesore të qytetit janë ndalur deri në një njoftim të mëtejshëm, pasi pistat janë përmbytur plotësisht.

Deri në 2,000 njerëz janë shpëtuar nga përmbytjet brenda dhe përreth Houston, pasi stuhia tropikale “Harvey” vazhdon të godasë Teksasin me shira të fortë. Helikopterët po përdoren për të marrë njerëzit nga çatitë.

Guvernatori i Teksasit Greg Abbott i tha medias se nuk mund të konfirmonte raportet për disa vdekje të lidhura me stuhinë.

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprakRama uron “mirëmëngjes” me pamje nga Kisha e Thethit, komentuesi: U zgjove mor qerrata, ti ose do…
Artikulli tjetërArrestohet “skifteri” shqiptar në Itali, plagosi dy karabinierët pasi e gjetën duke grabitur