Ballina Bota VIDEO/ Po kërkonte për macen e humbur, por e gjen të gëlltitur...

VIDEO/ Po kërkonte për macen e humbur, por e gjen të gëlltitur nga pitoni 5 metra i gjatë

SHPËRNDAJE

Ky është momenti kur një piton rreth 5 metra i gjatë ka gëlltitur një mace në Pathum Thani, Tajlandë.

Gjarpri i madh e gëlltiti macen e quajtur Bobo, pasi e gjeti pranë një shtëpie, teksa ishte duke rrëshqitur në kërkim të presë së tij.

Pasi e gëlltiti, gjarpri u ngjit në një vend të përshtatshëm për të tretur macen trevjeçare, e cila peshonte rreth 3 kg.

Ishte e zonja e maces, Saowarak Charoen, 59-vjeçe, e cila vuri re gjarprin e fryrë dhe lajmëroi menjëherë policinë.

Dy polic, tre shpëtimtarë të kafshëve dhe një gazetar arriti në një kohë të shkurtër më vonë dhe tërhoqën gjarprin, duke e detyruar atë të nxirrte macen prej stomakut, por për fat pa jetë.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakE fejuara e Hysajt, Fiorenza Lekstakaj: Ja si u njoha un me Elseidin
Artikulli tjetërDisa nga arsyet përse kemi fryerje barku pasi kemi ngrën ushqim