Ballina Bota VIDEO/ Po kërkonte për macen e humbur, por e gjen të gëlltitur...

VIDEO/ Po kërkonte për macen e humbur, por e gjen të gëlltitur nga pitoni 5 metra i gjatë

Ky është momenti kur një piton rreth 5 metra i gjatë ka gëlltitur një mace në Pathum Thani, Tajlandë.

Gjarpri i madh e gëlltiti macen e quajtur Bobo, pasi e gjeti pranë një shtëpie, teksa ishte duke rrëshqitur në kërkim të presë së tij.

Pasi e gëlltiti, gjarpri u ngjit në një vend të përshtatshëm për të tretur macen trevjeçare, e cila peshonte rreth 3 kg.

Ishte e zonja e maces, Saowarak Charoen, 59-vjeçe, e cila vuri re gjarprin e fryrë dhe lajmëroi menjëherë policinë.

Dy polic, tre shpëtimtarë të kafshëve dhe një gazetar arriti në një kohë të shkurtër më vonë dhe tërhoqën gjarprin, duke e detyruar atë të nxirrte macen prej stomakut, por për fat pa jetë.