Janë zbuluar foto të rralla të njeriut më të gjatë në botë, pamje këto, të cilat besohet se kishin humbur.

Bëhet fjalë për Robert Wadllow, i lindur në vitin 1918 dhe vdiq në 1940, i cili ishte i gjatë plot 2.7 metra.

Të humbura prej kohësh, pamjet filmike që janë rishfaqur dhe tregojnë dallimin që Robert bënte nga të tjerët në fund të viteve ’30.

I lindur më 22 shkurt 1918, Robert Pershing Wadlow filloi të rritej shumë shpejt dhe nuk ndalej. 

Robert u diagnostikua me hiperplasi, hormoni i rritjes, kështuqë në moshën 8-vjeçare, ai ishte 1.80 metra.

Pavarësisht përmasave të tij, prindërit e Robertit u përpoqën ta bënin jetën e tij sa më normale.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook