Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi duket se ka arsye të mëdha për të festuar, pasi sot është ditëlindja e saj.

Dhuratën e parë duket se Kryemadhi e ka marrë nga anëtarët e LRI-së, të cilët i kanë bërë një tortë dhe festë surprizë.

Bashkë me tortën anëtarët e LRI-së kanë bërë edhe një poezi për Kryemadhin.

Disa me çizme shtypin,

Disa me çizme motivojnë,

Disa shkelin të pamundurin,

Disa të tjerë shpresë përçojnë.

 E keqja çizmen e dhunës përdor,

Por çizmja e revoltës të keqen e mund,

Është zemra e Monës që na motivon,

Me dashuri dhe besim, një urgagan pafund!

GUXO, LUFTO, FITO MONA

Image

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook