Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku shihet një person duke grabitur çantën e një turisteje.

Në video shihet çasti kur gjatë shikimit të një ndeshjeje të Botërorit në Vlorë, një djalë gërmon në çantën e një gruaje për ta vjedhur, me policinë prezent.

Përmes një statusi në Facebook, Berisha shkruan se turisti vidhet në hundën e narkopolicisë.

Në mesazhin e qytetarit dixhital shkruhet: “Prsh Z Berisha. Ne videon qe po ju nis me posht duket qart xhepisti qe eshte duke i hapur çanten nje turisteje ne lungomare dhe policia e njeh shume mir hajduti lihet i lire ne punen e tij personi me syze mbi kok duket dhe nga levizjet publikojeni te pakten ta shohin njerzit dhe te rruhen prej tij.”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook