Mbasi ka luajtur letrën e saj të fundit, Tirana është zyrtarisht jashtë Superligës për herën e parë në historinë e saj duke barazuar në Loro Boriçi 0-0 me Vllazninë e cila nuk fali në ktë ndeshje të fundit dhe vendimtare të Tiranës.

Tirana arrin fundin e Superligës dhe del jashtë bashkë me Korabin për ti lënë vendin Lushnjës dhe Kamzës.

Më poshtë është video e fundit e ndeshjes ku janë të dy anët e monedhës asaj që qesh dhe asaj që qan.