Shpërthen sërish eksplozivi në shtëpinë e biznesmenit vlonjat Robert M. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotshme në qytetin e Vlorës. 

Fatmirsisht nga ngjarja nuk ka të lënduar ndërsa duket se dëmet materiale janë të mëdha. Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe ka nisur hetimet ndërsa mësohet se shtëpia e biznesmenit ndodhet në lagjen “Lirimi” pranë rrugës “Demokracia”, në katin e II të një pallati.