Të tjera detaje janë zbuluar nga ngjarja e rëndë që ndodhi sot në Tiranë, ku një 31-vjeçar me armë zjarri ish-të dashurën, Xhuljeta Çuni dhe më pas veten.

Mësohet se 31-vjeçari, Xhafer Mata ishte divorcuar pak kohë më parë, ndërsa kishte edhe një djalë 1-vjeç,

Fëmijën ai e mbante bashkë me prindërit e tij. Mata kishte krijuar një lidhje jashtëmartesore me Xhuljetën, vajzën që vrau sot, marrëdhënie që shkaktoi edhe divorcin me gruan e tij.

Edhe pse hoqi dorë nga martesa e tij, lidhja me Xhuljetën zgjati vetëm 6 muaj. Gjithashtu mësohet se vajza punonte në një supermarket afër banesës së djalit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook