Këngëtari i njohur Zayn Malik nuk ka marrë pjesë në dasmën e motrës së tij, vetëm 17 vjeçe.

Nëna e tyre Trisha Malik ka publikuar Instagram disa foto mahnitëse nga dita e veçantë e vajzës së saj.

“Dita e madhe e vajzës time të vogël”, ka shlrua ajo.  Safaa ishte rrethuar nga disa anëtarë të familjes, duke përfshirë babin Yaser dhe motrat Doniya, 28 vjeçare dhe Waliyha, 21 vjeçare. Por shumë kanë pyetur pse 26-vjeçari Zayn nuk shfaqet në asnjërën prej fotografive.

Ish-ylli i One Direction është shumë i afërt me familjen e tij, madje i ndihmoi ata të blinin një shtëpi në qytetin e tyre të lindjes, Bradford.

Në filmin One Direction: This Is Us, Trisha me lot në sy tha: “E di që gjithmonë ke thënë:” Do të të blej një shtëpi një ditë kur të jem më i madh “, por faleminderit për atë që ke bërë për ne. Jam shumë krenare për ty “.

Dasma e Safaa dhe Martin vjen vetëm disa ditë pas ditëlindjes së saj të 17-të, më 13 shtator. Fansat nuk ishin të vetmit që uruan çiftin e ri në rrjete sociale, por gjithashtu edhe ish e dashura e Zayn, Gigi Hadid pëlqeu postimin e nënës së tij në Instagram.