Gjatë një interviste në emisionin “Opinion”, ish ministri i Shtetit për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi tha se përjashtimi i Tahirit nga grupi parlamentar u bë për t’i hapur rrugë hetimeve të prokurorisë.

Çuçi tha se vendimi i marrë nga Edi Rama të mos frikësuar organin e akuzës.

“Tahiri u nxor jashtë për të mos intiminuar prokurorinë për vazhdimin e hetimit. Që mos të intimidohet prokuroria u bë, pasi është ndryshe ku hetohet një deputet apo një njeri me post të lart në PS” – u shpreh Çuçi

Vendimin për të përjashtuar Saimir Tahirin nga grupi parlamentar dhe strukturat e PS-së, e njoftoi ditën e djeshme Edi Rama në një deklaratë para grupit të PS

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook