Një studim i fundit ka dalë në përfundimin se njerëzit të cilët tymosin hashash, kanë 20% më shumë mundësi për të bërë seks se sa të tjerët.

Survejimi është realizuar nga Universiteti i Stanford, i cili zbuloi një lidhje mes marijuanës dhe rritjes së aktiviteti seksual. 50.000 persona janë bërë pjesë e këtij survejimi, mes moshave 25 dhe 45 vjeç.

Ata janë pyetur për jetën e tyre seksuale, dhe marrëdhënien me marijuanën.

Kjo nxori në përfundimin se jeta seksuale e personave të cilët tymosin hashash ishte më aktive se ajo e njerëzve të tjerë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook