Një burrë i moshuar nga Durrësi i është drejtuar policisë dhe ka marrë urdhër mbrojtje, pasi e shoqja, 20 vjet me e re, e dhunonte psikologjikisht dhe fizikisht.

Ai nuk e ka duruar dot më këtë situatë të sikletshme dhe ka kërkuar zgjidhjen e forcave të rendit.

Njoftimi i Policisë
Më datë 06. 08. 2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme shtetasin F. K., vjeç 77 ,banuese në Durrës, pasi bashkëshortja, shtetasja M. K., vjeçe 57, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj tij.

Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, ”Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook