Dy banesa janë përfshirë nga flakët mesditen e sotme në qytetin e Tiranës dhe Korçës.

Në Tiranë një banesë tre katëshe në rrugën ‘Ramazan Bogdani’ ka marrë flakë mbas një shpërthimi të madh.

Mbeten të paqarta shkaqet e zjarrit në banesë, teksa priten detaje të reja në vijim.

Ndërsa në qytetin e Korçës ka qenë një shkëndijë elektrike shkaktarje e përfshirjes në flakë e një banese, ku si pasojë e zjarrit ka mbetur i dëmtuar kryefamiljari.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook