Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajme“Djalin më vr anë si Klodian Rashën, do marr hak”/ Vjen deklarata...

“Djalin më vr anë si Klodian Rashën, do marr hak”/ Vjen deklarata e fortë nga babai i Aldi Ramës

Rufan Rama, babai i Aldi Ramës që vr au nënkomisarin e policisë Saimir Hoxha dhe më pas u vetëf lijua ka deklaruar se do të marrë hak për të birin. Në një prononcim për FaxNews përmes një lidhjeje telefonike, Rufan Rama tha se i biri, vetëm 21 vjeç është dh unuar më parë nga policia dhe shton se kjo ngjarje nuk ka qenë vetëv r a sje ashtu siç është paraqitur. Sipas Ramës, një nga efektivët e policisë mund t’ia ketë v r arë djalin.

Më tej, Rufan Rama shton se në makinë mund të ketë qenë një person i katërt me të rinjtë i cili ka pasur precedentë të mëparshëm penalë por që nuk është kapur nga policia. Babai i Ramës këmbëngul se nuk do ta falë këtë padrejtësi të bërë dhe se nëse drejtësia nuk ndërmerr asnjë veprim atëherë do të merrte vetë masa për të marrë h akun e djalit të tij.

“Ata policë që e kanë k apur, kanë ushtruar një dhu në shumë të paparë, duke e rra hur në mënyrë ba rb are. Kur e kanë kapur në Lezhë e kanë dh u nuar. Bravo ju qoftë gazetarëve dhe prokurorëve që e kanë deklaruar se djali e ka den oncuar këtë dh unë, por nuk ka pasur ekspertizë mjeko-ligjore. Akoma do ketë v r asje në popull. Si e vranë Klodian Rashën që i futën pisto letën në duar. Kam komunikuar me të 2 javë para se të v r itej. I ka thënë gjyshit që kam një dhi mbje të madhe në këtë krah.

Ai e ka pyetur po si kështu. Na fikën mor ky shtet, cfarë bëhet me këtë popull. Një njeri kur shkel li gjin arr estohet, si qenka kjo me të dalim të v r asim njerëz si të na mbushet mendja? A ishte një person i katërt në makinë? Nuk jam i sigurtë kush e ka shkrepur a r mën. Kam parë disa lajme, para disa kohësh ka dalë një lajm sikur ka qenë një person i katërt i cili ka qenë më i rrez ikshëm se Aldi dhe mendoj se mund ta ketë bërë kr imin, më pas thonë hajt ta mbulojmë këtë se Aldi e ka bërë. Nuk të linte kush të d hu nohesh në këtë mënyrë. E kanë vr arë mor djalin, e kanë marrë pistoletën dhe ja kanë kthyer drejt kokës. Nuk rri pa ia marrë ha kun, nuk e fal gj a kun e tim biri more zotëri, do marr hak…shtet kopil,”- thotë Rufan Rama.

Aldi Rama është 21-vjeçari i cili ekz ek utoi efektivin Saimir Hoxha gjatë një operacioni anti-kanabis që po zhvillonte ky i fundit në Lezhë. Më pas, ai u largua nga vendi i ngjarjes, por forcat RENEA e rrethuan. Gjatë pritjes për ta vënë në pra nga, Rama, siç u raportua zyrtarisht që lloi veten me plumb në koëk dhe ndërroi jetë në spitalin e Traumës.

Advertisements

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments