Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeBotaSi Robinhood-i! Dikush po ia paguan borxhet në dyqan gjithë fshatit, askush...

Si Robinhood-i! Dikush po ia paguan borxhet në dyqan gjithë fshatit, askush nuk e njeh, ja cfare thone banoret

Një person i panjohur po ua paguan borxhet të varfërve në Tuzla, të Turqisë por askush nuk po e di se kush është ky.

Burri misterioz u ka lënë këtyre familjeve zarfa me lekë poshtë derës, në një kohë kur v.arfëria po fajësohet si shkaku kryesor i ve.tëvr.a.sjeve që kanë “pus htuar” Turqinë aziatike së fundmi.

Dikush erdhi dhe më kërkoi t’i tregoja fletoren ku unë regjistroja borxhet e klientëve, i tha agjensisë së lajmeve Demirören, pronari i njërit prej dyqaneve.

Më tej ai tha se me vete ky njeri mis.terioz kishte edhe katër persona të tjerë që mbanin shuma të mëdha parash.

Unë i pyeta ku jetonin. Ai u kthye përsëri pasi foli me ta dhe pagoi të gjitha bor.xhet. Kam mësuar gjithashtu se ai u ka dhënë para shtesë familjeve të var.fëra, tha pronari i dyqanit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments