Tuesday, October 26, 2021
Google search engine
HomeLajmeVjen lajmi i papritur nga sinoptikanët, lexojeni ur gjent para se të...

Vjen lajmi i papritur nga sinoptikanët, lexojeni ur gjent para se të bëni plane

Sinoptikania e Meteoalb, Lajda Porja thote se nga dita e martë dhe deri të premten do të na shoqërojnë kushte të qëndrueshme atmosferike në pjesën më të madhe të vendit.

Këto ditë nuk parashikohen re.shje shiu edhe pse vr.anësirat nuk do të mungojnë.

Dita e premte dhe fundjava ris.jell ndr.yshim total të situatës sinoptike duke qenë se do të kemi prani të ma.save aj.rore të cilat janë nga veriu i kontinentit duke ri.sjellë re.shje shiu dhe dëbo.re në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas sinoptikanëve e sht.una dhe e diela do të ketë shira të konsiderueshme në Ultësirën Perëndimore si dhe r.eshje dë.bore në zonat veriore dhe verilindore.

Sa i përket temperaturave të ajrit, gjatë javës deri të premten do kemi temperatura tipike të vjeshtës, ndërsa dita e shtunë dhe e dielë do sjellë r.ënie të ndjeshme duke bërë që në zonat malore të zbresin në vlerat ne.gative dhe mak.simalet nuk do jenë më shumë se 17 gradë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments