Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeI fundit! Dorëheqje e papritur, Basha bën lëvizjen urgjente dhe emëron në...

I fundit! Dorëheqje e papritur, Basha bën lëvizjen urgjente dhe emëron në krye të PD…

Lulzim Basha ka komanduar në krye të Partisë Demokratike në Fier, ish-kreun e Bashkisë Mallakastër, Agron Kapllanaj.

Kapllanaj është shprehur se komandimi i tij në këtë detyrë ka ardhur si pasojë e dorëheqjes së ish-kreut të mëparshëm Luan Baçi.

Tani Luan Baçi do të jetë vetëm deputet i PD-së në parlament.

Komandimi i ish-kryebashkiakut të Mallakastrës është argumentuar në bazë të statutit të kësaj partie dhe do të vijojë deri në zgjedhjet e reja në PD, sipas parimit një anëtar, një votë.

Kujtojmë që Agron Kapllanaj garoi në zgjedhjet e 25 prillit për deputet në qarkun Fier duke u renditur i shtati në listë.

Ai ishte ndër kandidatët më të votuar por nuk arriti të fitonte mandatin

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments