Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeI fundit! Tërmeti tr*ndit Greqinë, ja sa ishte magnituta

I fundit! Tërmeti tr*ndit Greqinë, ja sa ishte magnituta

Greqia nuk po gjen qetësi nga lëkundjet sizmike. Një tjetër tërmet është shënuar këtë të mërkurë në Arkolochori.

Mediat greke shkruajnë se magnituta e tërmetit ishte 4.3 i shkallës rihter dhe thellësia e saj ishte 11.7 km.

Ndërkohë, natën e kaluar dy tërmete të njëpasnjëshme lëkundën Kretën.

Dridhja e parë 3.6 rihter u regjistrua pranë Arkalochori. Ndërsa lëkundja e dytë ishte 3.4 rihter.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments