Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeKoronavirusPolitikani i njohur shqiptar i çudit te gjithe: Prej 1 viti në...

Politikani i njohur shqiptar i çudit te gjithe: Prej 1 viti në shtëpi nga frika e infektimit, nuk dal fare

Një nga politikanët më të njohur të kahut të majtë, ka publikuar një status në Facebook ku flet se angazhimi i tij në shkrimin e librave. Për shkak të moshës ai njofton se ka rreth 1 vit që nuk del nga shtëpia pasi ruhet nga co vid-19.

Dokle aktualisht po punon për librin e quajtur Pendimi-A (COVID 1984). Megjithatë duket se iz olimi në shtëpi nuk ka mundur të mbrojë politikanin nga infektimi me covid-19.

Postimi i plotë i Namik Dokles

Përgjatë gjithë këtij viti po shkruaja një roman të ri, me sfond këtë sëmundjen e verbër që dërgoi në atë botë milliona njerëz.

Titulli: PENDIMI-A (COVID 1984)

Por… Çikllopi i verbër më stopoi, kur po bëja redaktimin e tretë a të katert të romanit:Nuk del dot aq lehtë nga shpella ime! Dhe kemi shtatë ditë që “lu ftojmë”, bashkë me gruan, kundër përb indshit të kohës sonë.

Do ta mundim?! Me siguri, falë edhe kujdesit të familjes dhe miqve të mi më të dashur!

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments