Sunday, October 31, 2021
Google search engine
HomeLajmeShqiptari Bëhet “Hit” Në Internet, Momenti “Epik” Kur I Shpjegon Turistit Si...

Shqiptari Bëhet “Hit” Në Internet, Momenti “Epik” Kur I Shpjegon Turistit Si Të Shkojë Në Shkodër, do qeshni me lot(VIDEO)

Një burrë nga Korça është filmuar nga kamera e një turisti të huaj teksa i shpjegonte se si të shkonte drejt Shkodrës. Momenti më epik i videos është kur i rendit emrat e qyteteve dhe më pas i shpjegon në shqip se sa e gjatë është rruga.

“Si të shkoj në Shkodër?”, e pyet motoristi në gjuhën angleze ndërsa burri nga Korca i përgjigjet:“Rruga Pogradec, Elbasan, Tiranë, Kruje, Shkodër.” Më pas turisti e pyet se sa zgjat, 3 apo 4 orë, ndërsa burri bën gati pëllëmbën dhe tregon me gisht se Tirana është 190 kilometro larg.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments