Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeTro*ditese! Gjenden emigrantë të vd*kur brenda një minibusi

Tro*ditese! Gjenden emigrantë të vd*kur brenda një minibusi

Policia është vënë në kërkim të një personi pasi gjeti të vd ekur dy emigrantë në një minibus. Mësohet se mjeti ishte i mbushur me emigrantë dhe ka kaluar kufirin nga Hungaria.

Policia austriake i gjeti trupat të martën dhe thanë se shoferi është larguar nga mjeti kur u ndalua. 30 emigrantë ishin në mjet, pjesa më e madhe e tyre nga Siria.

Ngjarja tra gjike ndodh 6 vjet pasi autoritetet austriake zbuluan 71 persona që kishin vd ekur në një furgon dhe njësoj si në rastin e ditës së sotme, ata kishin përdorur të njëjtën rrugë.

Policia tha se dy vikt imat janë të moshës 20-vjeçare. Shkaku i vd ekjes është ende i paqartë dhe pritet të zbulohet pasi të kryhet autopsia.

Autoritetet janë vënë në kërkim të shoferit dhe janë duke përdorur helikopterë, dronë dhe qenë për të arritur tek ai.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments