Sunday, October 31, 2021
Google search engine
HomeLajmeE bujshme/ Pas shpalljes non grata nga SHBA, Berishës i vjen sinjali...

E bujshme/ Pas shpalljes non grata nga SHBA, Berishës i vjen sinjali edhe nga BE

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca ka folur nga Korça në lidhje me propozimin e PD-së për Vetingun në radhët e politikanëve, si dhe për garën e brendshme në PD mes Bashës dhe Berishës.

Soreca tha se ambasada e BE nuk e ka ndaluar komunikimin me politikanët shqiptarë në asnjë moment, e madje as në kohën kur opozita dogji mandatet dhe braktisi Kuvendin.

A do të bashkëpunojë BE me Berishën në rast se kthehet në krye të PD?

Ne punojmë me të gjitha forcat politike, ne kemi bashëpunuar me PD edhe kur ajo ishte jashtë Kuvendit, dhe ne do të ndjekim zhvillimet brenda partisë, asgjë nuk do të ndryshojë. Ne do të vazhdojmë të punojmë me të gjitha forcat politike.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments