Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeShowbizE trishte! Fituesi i “Big Brother” qe mori 100 milione tani pa...

E trishte! Fituesi i “Big Brother” qe mori 100 milione tani pa kokerr leku: Punoj 12 orë në ditë dhe mezi po mbijetoj

Anaid Kaloti, fitues i “Big Brother Albania”, ishte i ftuar në emisionin e Bieta Sulos në “Ftesë në 5”.

Në studio tema kishte ngritur diskutimin mbi të ardhurat ekonomike dhe fenomenin, që të rinjtë jetojnë me lekët e prindërve pa asnje problem.

Por me pas kjo temë nxiti debatin mes Anaidit dhe profesorit Edomond Dragoti qe u perpl asen ne fjale mes njeri tjetrit pasi profesori i kujtoi Anaidit Big Brotherin.

Anaidi foli per pervojen e tij dhe tha se nuk është e lehtë për të jetuar në vendin tonë, se edhe ai punon 12 orë në ditë dhe e ka shumë të vështirë të mbije tojë.

Por ne nej moment iu drejtua profesor Dragotit, duke i thënë se jo çdo fëmijë ka fatin e fëmijëve të tij, pasi shumica e kanë shumë të vështirë sipas Anadit “për të nxjerrë bukën e gojës” duke punuar tere diten qe tu sjellin ushqim ne darke dhe femijet i ka lene tek mami se s`mund te rrije me te jo me te edukoje.

Anaid Kaloti: Jo të gjithë kanë fatin e fëmijëve tuaj profesor. Këto janë ata që po vuajnë, ata studentet që nxirrni ju rrugëve me diplome, po na përmend Big Brother profesori, profesor Dragoti që na e ndriti. Nuk janë të gjithë fëmijët si të profesorit, unë flas për ata prindër që punojnë gjatë gjithë kohën dhe nuk kanë kohë të qëndrojnë me fëmijët. Më edukoi nevoja për të pasur gjërat e mia që nuk i kisha. Jam 35 vjeç, punoj 12 orë në ditë dhe mezi mbij etoj.

Edomond Dragoti: Është e rëndësishme që fëmija të ketë një shpresë në jetë. Të jetë i motivuar.

Anaid Kaloti: Si të motivohet, kur 300 mijë lekë është rroga, e 300 mijë është qiraja.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments