Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmet e funditSëmundja e rëndë që përhapet me shpejtësi dhe po tr*ndit botën, vjen...

Sëmundja e rëndë që përhapet me shpejtësi dhe po tr*ndit botën, vjen lajmi i keq edhe për shqiptarët

Një lajm i keq për të gjithë botën, po ashtu edhe për shqiptarët.

Pandemia e C OVID-19 do të vazhdojë edhe për një vit më shumë sesa do të duhej pasi vendet e varfra nuk po furnizohen me va ksinat kundër koronavi rusit, thotë Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH).

Drejtuesi i lartë i OBSH-së, Bruce Aylward, tha se situata në vendet e varfra jep sinjale se kriza e pandëmisë “mund të vazhdojë edhe në vitin 2022”.
Aylward u bëri thirrje vendeve të pasura që të heqin dorë nga porositë e vaks inave, në mënyrë që kompanitë farmaceutike të mund t’u japin përparësi vendeve me të ardhura më të ulëta.

“Mund t’ju them se nuk jemi në rrugën e duhur. Ne me të vërtetë duhet ta përshpejtojmë (vak sinimin) ose e dini çfarë? Kjo pandemi do të vazhdojë për një vit më shumë sesa duhet”, tha ai.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments