Sunday, October 31, 2021
Google search engine
HomeLajmeSjellja e çuditshme ‘tradhton’ shqiptarin në Itali/ Policia i futet në shtëpi...

Sjellja e çuditshme ‘tradhton’ shqiptarin në Itali/ Policia i futet në shtëpi dhe shtangen nga ajo që gjejnë në kuzhinë

Një shqiptar është arrestuar në Itali pasi i kanë gjetur kok ainë në shtëpi. Sipas mediave italiane, shqiptari u pikas nga një karabinier teksa kalonte në rrugës duke bërë lëvizje të dyshimta duke dhënë kështu përshtypjen se ishte i shqetësuar.

Pasi e pikasi, efektivi njoftoi patrullat duke kërkuar një kontroll në zonë dhe në shtëpinë e shqiptarit për t’u siguruar që nuk po kryente veprime të jashtëligjshme.

Me të mbërritur pranë banesës, karabinierët pritën që burri të dilte nga shtëpia dhe i bënë kontroll, duke i gjetur një qese me 100 gramë ko kaine. Po ashtu edhe në banesë kishte të njëjtën lëndë na kortike dhe ar më, e cila ishte fshehur në një prej sirtarëve të kuzhinës bashkë me plu mbat.

Shqiptari u vendos në pranga dhe u dërguan në burgun “Nerio Fischione” në Brescia, ndërkohë që Policia ka nisur hetimet për të zbuluar “furnizuesin” e tij.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments