Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeTr*nditet vendi, shp ërthen fuqishem gazi , ka të vd*kur e të...

Tr*nditet vendi, shp ërthen fuqishem gazi , ka të vd*kur e të plagosur

E rëndë ajo që ka ndodhur këtë mëngjes kur një shp ërthim i fuqishëm gazi në qytetin kinez Shenyang ka pla gosur dhjetëra persona. Deri tani mësohet se të paktën 3 persona kanë humbur jetën.

Shp ërthimi masiv u ndje rreth orës 8:30 të mëngjesit me orën lokale të enjten, raportuan mediat shtetërore , duke vënë në dukje se nuk është e qartë se çfarë e ka shkaktuar shpër thimin deri më tani. Më shumë se 30 persona u plagosën dhe të gjithë u dërguan në spital.

Pamjet në mediat sociale tregojnë momentin e shp ërthimit, nga i cii u ngritën re të mëdha tymi, në të gjithë zonën.

Rrënojat mund të shihen të shpërndara në të gjithë zonën, ndërsa ndërtesat dhe makinat aty pranë duket se kanë pësuar d ëme kata strofike.

Shpërthimi ka origjinën në një restorant barbeque në një rrugë të zënë të qytetit Shenyang, sipas raporteve lokale të cituara nga Reuters, i cili gjithashtu vuri në dukje se asgjë nuk mbetet nga objekti përtej “trarëve strukturorë të ekspozuar”. Më shumë se 100 persona të ndihmës së parë dërguan në vendngjarje, thanë zyrtarët.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments