Sunday, October 31, 2021
Google search engine
HomeLajmeVjen paralajmërimi i rëndë, çfarë pritet të ndodhë në Nëntor

Vjen paralajmërimi i rëndë, çfarë pritet të ndodhë në Nëntor

Greqia nuk është e qetë nga COVID-19, ashtu si vendet e tjera për shkak të rritjes së numrit të rasteve të infektimeve.

“Infeksioni i koronavirusit nuk është një grip i thjeshtë”, tha Vana Papaevangelou, profesoreshë e Sëmu ndjeve Infektive Pediatrike dhe anëtare e Komitetit të Ekspertëve në Greqi.

Por përse po rriten rastet?

“Rënia e temperaturës në hemisferën veriore ka sjellë rritje të rasteve, gjë që e prisnim, por është më e lehtë për shkak të shkallës së lartë të va.k si.n.imit”, tha doktori Gikas Majorkinis.

Zgjidhja?

Ekspertët theksojnë se lodhja e qytetarëve nga koronavirusi tregon se muajt në vijim do të shënohen me rritje të ndjeshme të sëmundshmërisë, si nga gripi, ashtu edhe me koronavirusin prandaj u bëjnë thirrje hezituesve që të va.ks.ino.hen, si rruga e vetme për të mposhtur CO VID-19.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments