Sunday, October 31, 2021
Google search engine
HomeLajmeE rëndë! Koronavirusi i merr jetën të riut nga Elbasani, shokët bëjnë...

E rëndë! Koronavirusi i merr jetën të riut nga Elbasani, shokët bëjnë apel për të sjellë trupin në Shqipëri

Ko ronavir usi nuk po kursen as të rinjtë tashmë. Një 28-vjeçar shqiptar ka ndër ruar jetë dy ditë më parë në Angli për shkak të
koronavi rusit vetëm pak pasi u dërgua në spital. I riu, i quajtur Sidorel Myzeqari, nga Mollasi i Elbasanit jetonte prej disa vitesh në Angli.

28-vjeçari kishte disa ditë me si mptoma, por gjendja është rënduar papritur dhe personat që ku jdeseshin për të e kanë dërguar në sp ital, ku edhe nuk ia doli.

Shokët dhe të afërmit kanë filluar procedurat për kthimin e trupit të tij në atdhe, por e kanë të pamundur financiarisht. Rrjedhimisht ata kanë kërkuar ndihmë nga bashkatdhetarët atje si edhe kudo në botë për të kontribuuar me qëllim sjelljen e trupit të Sidorelit pranë prindërve në Elbasan.

Anglia është duke kaluar një valë tjetër të koronavirusit me mijëra të infektuar çdo ditë duke bërë që edhe numri i të v de kurve të rritet./abcnews.al

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments