Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmet e funditKërc*nohet familja në Dhërmi/ U vr*sin papagallin dhe më pas lënë diçka...

Kërc*nohet familja në Dhërmi/ U vr*sin papagallin dhe më pas lënë diçka në oborr, nuk e imagjinoni dot se çfarë

Kër cënohet familja në Dhërmi.

Të sht ëna me ar më zjarri u regjistruan mëngjesin e ditës së sotme në Dhërmi, ku në oborrin e familjs Bua u gjet një fishek dhe papagalli i vr arë. Në lidhje me këtë ngjarje, familja ka bërë kallëzim në polici, pasi dyshon se ky akt është një kërc ënim i hapur nga nga një familje tjetër për shkak të konf likteve që kanë mes tyre në lidhje me pronën.

Famlija Bua akuzon familjen Marku në Dhërmi që me anë të falsifikimeve në Kadastrën e Vlorës përfiton prona në mënyrë të paligjshme.

Madje 67-vjecarja e cila ka ngritur akuzat, përmende edhe ish-kreun e Kadastrës së Vlorës Klodjan Troci, si të përfshirë në falsfikim dokumentesh. Ky i fundit ndodhet pas hekurave, pasi pak ditë më parë nga zyrat e Qarkut të Këshillit në Vlorë u zhduk një dosje për një pronë në Dhërmi dhe ngjarja u inskenua si gra bitje.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments