Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeVjen lajmi i papritur që në mëngjes për vendin tonë, ja çfarë...

Vjen lajmi i papritur që në mëngjes për vendin tonë, ja çfarë parashikohet të ndodhë me motin

MeteoAlb thotë se pjesa e parë e ditës sot do mbizotërohet nga kthjellimet dhe kalime vranësirash, të cilat më të theksuara do të jenë në zonën Veriore.

Por gjatë pjesës së dytë të ditës vranësirat do të shtohen gradualisht.

Në orët e vonë të natës do të krijojnë mundësi për reshje të pakta në Zonat perëndimore të vendit.

Temperaturat e ajrit do të rriten me të paktën 2 gradë në mëngjes, por rritje më të lehtë sjellë mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 26°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell dallgëzim mbi 3 ballë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments