Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeAtentati i biznesmenit në Fier, reagon policia: Si u vr a 57-vjeçari

Atentati i biznesmenit në Fier, reagon policia: Si u vr a 57-vjeçari

Ka ndërruar jetë në spital, i pla gosuri në atentatin e ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier.

Vik tima është identifikuar si A.B., 57 vjeç, dhe është që lluar me br eshëri kal las hnikovi në afërsi të një qendre tregtare.

Sipas raportimeve, vi ktima ishte pronar i një lokali në qënder të Fierit, si dhe i një hoteli.

Sipas policisë, kri mi ka ndodhur në vendin e quajtur “Rrethrrotullim i QTU-së”, ku dyshohet se nga një automjet tip “Benz” është qël luar me ar më zjarri drejt 57 vjeçarit, i cili ishte brenda automjetit të tij tip “Audi”.

Njoftimi i policisë

Sot rreth orës 20:40, në vendin e quajtur “Rrethrrotullim i QTU_së”, dyshohet se nga një automjet tip “Benz” është që lluar me ar m ë zjarri shtetasi A. B. 57 vjeç, i cili ishte brenda automjetit të tij tip “Audi” dhe si pasojë e pla gëve të marra ka ndërruar jetë në spitalin e Fierit.

Menjëherë shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, Forca e Posaçme “Shqiponja” dhe 2 grupe te FNSH kanë shkuar në vendngjarje dhe po krehin zonën për kapjen e autorit. Ndërkohë janë ngritur disa pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit të Fierit. Në fshatin Daullas është gjetur e djegur një makinë tip “Benz” e cila dyshohet se është e autorëve të ngjarjes. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments