Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeE rëndë! Shënohen v*ktima më e re e Covid në vend, një...

E rëndë! Shënohen v*ktima më e re e Covid në vend, një vajzë nga Saranda

Ministria e Shëndetësisë raportoi se gjatë 24 orëve të fundit u shënuan 7 viktima dhe 629 raste të reja inf ektimesh në vend. Ajo që bie në sy, është se vi ktima më e re është një 27-vjeçare nga Saranda.

“Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 153 pacientë, nga të cilët 19 janë në gjendje më të rënduar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar b etejën me COVID19, 7 qytetarë: një qytetare nga Saranda 27 vjeçe, katër qytetarë nga Tirana të moshave 44-80 vjeç, një qytetar nga Librazhdi 62 vjeç, një qytetare nga Berati 82 vjeçe”, njofton ministria pa dhënë detaje nëse e reja vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments