Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeAlarmante! Moti i keq godet vendin me mijëra shqiptarë, mbyllen shkollat

Alarmante! Moti i keq godet vendin me mijëra shqiptarë, mbyllen shkollat

Moti i keq po shkakton përmby tje kolosale në Siçili. Sipas mediave italiane, autoritetet kanë shpallur “a larmin e kuq” pasi situata pritet që të përkeqësohet në ditët në vijim.

Shkollat ​​në shumë qytete janë mbyllur si masë paraprake për ditën e nesërme.

Gjatë ditës së sotme reshjet e shiu nuk kanë ndaluar dhe si pasojë kanë shkaktuar përmbytje të mëdha.

Pantelleria, në zonën e Trapanese, është g oditur gjithashtu nga stuhia e fortë, me shi dhe erë, e cila ka shndërruar rrugët e rretheve në lumenj, duke shkaktuar shqetësim të madh te banorët.

Kujtojmë se kjo zonë ishte goditur më 11 shtator nga një stuhi e fortë duke shkaktuar 2 vd ekje dhe 9 të pla gosur.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments