Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeE rëndë/ Humb jetën në moshë të re zyrtarja e lartë dhe...

E rëndë/ Humb jetën në moshë të re zyrtarja e lartë dhe liderja socialiste

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim në Greqi, Fofi Gennimata, ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare.

Mediat greke shkruajne se ajo ishte ne një beb tejë me kancerin në spitalin Evangelismos.

Ceremonia mortore për lideren socialiste do të bëhet të mërkurën, 27 tetor, në orën 10:00 në Dioqezën e Athinës.

Fofi Gennimata lindi në Ampelokipi të Athinës në vitin 1964 dhe ishte e bija e George Gennimata, anëtar themelues dhe ministër i PASOK-ut.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments