Saturday, October 30, 2021
Google search engine
HomeLajmeLajm drastik, Italia mbyll kufirin me Shqipërinë nga dita e nesërme, ja...

Lajm drastik, Italia mbyll kufirin me Shqipërinë nga dita e nesërme, ja kush lejohet të udhëtojë

Një lajm shumë i keq vjen për shqiptarët nga Italia. Vendi fqinj ul traun me Shqipërinë nga nesër duke mos lejuar më udhëtimet turistike.

Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Lajmi konfirmohet nga ministria italiane e Shëndetësisë.

Mësohet se hyrja nga vendi ynë drejt Italisë dhe e personave që kanë udhëtuar gjatë 14 ditëve të fundit në Shqipëri do të bëhet vetëm për motive pune, shëndeti, studimi, urgjencë absolute apo rikthim në banesën e rezidencës.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments