Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeLëkundje e fortë termeti para pak minutash, qytetarët tro nditen sërish ,...

Lëkundje e fortë termeti para pak minutash, qytetarët tro nditen sërish , ja epiqendra

Greqia eshte tronditur serish kete te hene nga një tërmet.

Lekundja është regjistruar pak minuta më parë në Athinë.

Epiqendra e tërmetit u raportua poshtë rrethit Marousi, ishte 2,9 ballë dhe ishte i cekët pasi ishte vetëm 4 km nën kryeqytetin e Greqisë dhe kjo është arsyeja që u ndje si një dridhje e fortë.

Sipas ekspertëve duke bërë që epiqendra të jetë kaq cekët tërmeti është ndjerë si të ishte 4.5 ballë.

Sipas raportimeve të para, dridhjet janë ndjerë edhe në Neë Heraklion, Acharnes dhe Neo Psichiko.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments