Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeZarf me plumba në shtëpi, kërc*nohen me jetë kryeministri dhe ministri i...

Zarf me plumba në shtëpi, kërc*nohen me jetë kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes

Kryeministri i Sllovenisë, Janez Jansha dhe familja e tij janë kërc ënuar me jetë.

Mediat raportojne se ne shtepine e tij ka mbërritur një zarf brenda të cilit kishte plu mba.

Një kër cënim të ngjashëm e ka marrë edhe Matej Tonin, ministri i Mbrojtjes dhe një partner i vogël i koalicionit në qeverinë e Janshës, njoftuan mediat sllovene.

Sipas televizionit “Slovenska”, kryeministri slloven ka marrë kërc ënime me vd e kje në një zarf që i është dërguar në adresën e tij private, gjë që është konfirmuar nga zyra e kryeministrit. Policia po e heton rastin.

Lajmi është publikuar fillimisht nga portali Siol.nez dhe televizioni Nova24.tv, media e afërt me qeverinë e Janshës dhe është transmetuar nga media të tjera sllovene.

Mediat raportuan se Jansha dhe Tonin morën letra në adresat e tyre të premten që përmbanin kërc ënime me vde kje dhe në të cilat kishte “mun icion të një ka libri më të madh” dhe se anëtarët e familjes së Janshës janë kër cënuar gjithashtu.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments