Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeE pabesueshme! Deputetët diskutojnë për krizën energjitike, në Kuvend ikin dritat, ndërpritet...

E pabesueshme! Deputetët diskutojnë për krizën energjitike, në Kuvend ikin dritat, ndërpritet mbledhja(Foto)

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë janë duke marrë pjesë sot në disa Komisione Parlamentare për marrëveshje dhe projektligje të ndryshme. Një ndër to është dhe marrëveshja mes OSHEE-BERZH për krizën energjitike.

Por në një kohë që deputetët socialistë e demokratë diskutonin me njëri-tjetrin për krizën dhe reagimin e institucioneve shqiptare, në Kuvend është ndërprerë energjia elektrike.

Të gjitha Komisionet kanë vijuar punën për disa momente pa drita, e disa të tjerë janë ndërprerë. Edhe Komisioni për Ekonominë dhe Financat ka ndërprerë punimet për disa minuta. Energia është rikthyer dhe punimet në Komisione vijojnë normalisht.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments