Tuesday, October 26, 2021
Google search engine
HomeLajmeFutbolli në zi, ndërron jetë trajneri legjendar

Futbolli në zi, ndërron jetë trajneri legjendar

Një lajm i trishtë ka ardhur për botën e futbollit. Është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare ish-ndihmës trajneri i Manchester United dhe legjenda e Skocisë dhe Rangers, Walter Smith.

Ish-trajneri i Skocisë ishte mik i ngushtë i Sir Alax Ferguson dhe punoi përkreh tij gjatë viteve 2000 te United.

Trajneri i dashur në vendin e tij udhëhoqi Rnagers në 10 tituj kampion në dy periudhë të ndryshme.

Ai ishte trajner i Skocisë për tre vite nga 2004 deri në 2007. Smith ishte gjithashtu në krye të skuadrës së Everton në Premier League.

Klubi Rangers reagoi me një deklaratë: ”Me pikëllim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të ish-menaxherit, kryetarit dhe legjendës së klubit, Walter Smith.”

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments