Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeI fundit! Toka nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet shkund Greqinë

I fundit! Toka nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet shkund Greqinë

Aktiviteti sizmik në Greqi siç duket është larg përfundimit. Një tjetër lëkundje sizmike prej 3.3 Rihter ka ndodhur në orën 08:41 të mëngjesit të së martës, 26 tetor, vetëm pesë kilometra në verilindje të Arkalochorit në Kretë me një thellësi 9.3 kilometra.

Pasg oditjet vijojnë në Kretë pas tërmetit vdekjeprurës që ndodhi mëngjesin e së hënës, më 27 shtator, me magnitudë 6 Rihter.

G oditjet në javët e fundit kanë qenë me qindra në Kretë, por edhe qytete të tjera të Greqisë duke shkaktuar f rikë dhe pa nik.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments